
Ехокардіографія — це метод, що використовує звукові хвилі для виявлення захворювання серця і усіх його структур. Картина дає можливість вивчити серце більш докладно, ніж простий рентгенівський знімок чи фенендоскопія.
Крім того, це обстеження не має побічних дій, як у випадку радіаційного опромінення під час рентген діагностики.
Це дослідження дає можливість оцінити рухи лівих і правих відділів серця, що має особливе значення для оцінки функціонального стану міокарда, визначення розмірів порожнин серця, оцінки стану всіх оболонок серця, судин, клапанів. Це дозволяє виявляти вади розвитку дитини з народження. Для цього в клініці «Здорова сім’я» наявний сучасний апарат Toshiba aplio XG, що оснащений спеціальним датчиком з фазованою решіткою, а також постійно хвильовим доплером, якого немає у більшості лікарень і приватних клінік.
Цей метод є візуальним, тобто на екрані монітора ми бачимо структуру та роботу серця. Саме через цю особливість УЗД серця в першу чергу призначене для вивчення анатомії серця в нормі і при різних захворюваннях. Можливість спостерігати роботу серцевих структур безпосередньо в процесі серцевих скорочень дозволяє оцінити їх роботу. Здатність ультразвуку мінятися під впливом рухомих об’єктів дає можливість контролювати кровотік в серці, відстежувати вади.
Що ж є показом до проведення УЗД серця в клініці «Здорова сім’я»?
Виділяють наступні види показань для проведення ехокардіографії: планові і екстрені. До першого виду показань відноситься проведення діагностики цього органу жінкам у період виношування дитини і підліткам 14-річного віку.
Значимість виконання цього дослідження для дітей підліткового віку вагома, так як вони в цей період починають швидко зростати, при цьому зростання органів може виконуватися нерівномірно.М'яз серця також не виділяється ймовірністю інтенсивного зростання, таким чином, під час зростаючих навантажень, що надаються на міокард, може в серці початися поява патологічних процесів.
УЗД серця допоможе:
- виявити присутність вад серця;
- виявити рухливість і скоротність клапанів;
- встановити області акінезії - того місця м'яза серця, не приймаючої участі в процесі скорочення;
- виявити у внутрішніх областях органу наявність тромбів;
- виконати вимірювання тиску в легеневій артерії.
Тобто , хибною є думка, що виконувати ультразвукове дослідження серця потрібно лише для визначення вад формування серця вродженого характеру. Така методика виділяється своєю інформативністю, а також є абсолютно безпечною і нешкідливою. Саме тому можливе проведення діагностики серця за допомогою ультразвуку новонародженому малюкові і жінці під час виношування дитини, оскільки це не вплине жодним чином на їх здоров'я.