Ультразвукове дослідження (УЗД) плевральних випотів

Традиційним методом діагностики плевральних випотів є рентгенологічний метод, проте з його допомогою можна виявити рідину об'ємом не менше 100-150 мл. і не можна оцінити характер самого вмісту. Звичайно, існує комп'ютерна томографія (КТ), але вона як і раніше залишається відносно малодоступним і дороговартісним методом дослідження, що має більшу завантаженість в зв’язку з вирішенням інших діагностичних завдань і теж заснованим на рентгенівському випромінюванні.

Тому, замість або разом з рентгенівським методом в діагностиці плевральних випотів доцільно використовувати ультразвукове дослідження (УЗД). 

УЗД грудної клітки

При УЗД грудної клітки повітряна легенева тканина не перешкоджає візуалізації вмісту плевральної порожнини і його можна детально оглянути з міжребер’я. Хороші акустичні властивості рідини й можливість сканування на всю її глибину створюють відмінні умови для вивчення ехоструктури і просторової конфігурації плевральних випотів, а також дозволяють оцінити стан легень.

Ультразвукове сканування, як і комп'ютерна томографія, дозволяє отримувати двомірні зображення органів, але вже не тільки в горизонтальній площині, а в самих різних перетинах. І робиться це за допомогою безпечних в радіологічному відношенні ультразвукових коливань. 

Медичний центр «Здорова сім'я»

ЗАПИШИСЬ НА ОБСТЕЖЕННЯ