Категорія: Без рубрики

1. Що таке розсіяний склероз?

 

Розсіяний склероз(РС) є аутоімунним захворюванням, при якому власна імунна система організму, яка зазвичай призначається для знищення чужерідних тіл, таких як бактерії, помилково атакує нормальні тканини. При РС імунна система атакує головний і спинний мозок (центральна нервова система).

 

2. Які причини розсіяного склерозу?

 

Лікарі досі чітко не розуміють, що викликає розсіяний склероз, але є цікаві дані, які показують, що генетика, навколишнє середовище людини, і, можливо, навіть вірус може відігравати важливу роль.

 

Дослідники вважають, що РС може бути успадкований (передається від батьків до дітей). По-перше, родичі другого і третього ступеня спорідненості з хворими на РС знаходяться в групі підвищеного ризику розвитку захворювання. Брати і сестри хворого мають 2% -5% ризик розвитку РС.

 

Деякі вчені припускають, що РС розвивається тому, що людина народжується з генетичною схильністю реагувати на якийсь екологічний агент, який викликає автоімунні реакції.

 

Крім того, деякі дослідження показали, що багато вірусів, такі як кір, герпес і віруси грипу можуть бути пов'язані з РС. На сьогоднішній день, однак, цей зв'язок не було науково доведено.

 

3. Які симптоми розсіяного склерозу?

 

Початок розсіяного склерозу може бути гострим або таким м'яким, що людина навіть не помічає жодних симптомів.

 

Найбільш поширені ранні симптоми РС включають в себе:

 

    Поколювання

    Оніміння

    Втрата рівноваги

    Слабкість в одній або декількох кінцівках

    Розмитий зір або подвоєння в очах

 

Менш поширені симптоми можуть включати:

 

    Нероздільну мову

    Раптовий початок паралічу

    Проблеми з мисленням і обробкою інформації

 

По мірі прогресування хвороби, інші симптоми можуть включати в себе відчуття тепла, втому, зміни в мисленні або сприйнятті і сексуальні розлади.

 

4. Розсіяний склероз смертельний і заразний?

 

Розсіяний склероз не вважається смертельним або заразним спадковим захворюванням. Як було зазначено вище, людина може бути схильною до розвитку РС. Поширеність в сім'ях осіб з РС трохи вище, ніж у загальній популяції.

 

5. Яке лікування розсіяного склерозу?

 

На жаль, на даний час неможливе повне вилікування від розсіяного склерозу, але є кілька препаратів, які можуть сповільнити прогресування хвороби. Є також різні доступні методи лікування, які можуть допомогти людям з РС управляти своїми симптомами і жити продуктивним і повним життям.

 

6. Чи призведе розсіяний склероз до інвалідності(перебування в кріслі-каталці)?

 

Більшість людей з розсіяним склерозом, як правило, можуть обходитись без допомоги; Однак, може настати час, коли вам знадобиться стороння допомога. Приблизно 25% людей з тривалим РС змушені пересуватись з допомогою крісла-каталки. Можливо буде потреба в інших засобах для допомоги в хотьбі.

 

7. Як діагностувати розсіяний склероз?

 

Діагноз розсіяного склерозу базується на виключенні захворювань, які можуть мати схожі ознаки, а також на інструментальних та лабораторних методах.

 

Мангнітно-резонансна томографія – МРТ зробила революцію в діагностиці та виживаності пацієнтів з розсіяним склерозом. Вона допомогає не тільки діагностувати хворобу та відрізнити її від багатьох схожих захворювань, а також при наступних контрольних обстеженнях оцінити ефективність лікування.

Аналіз крові допомагає виключити деякі інфекційні  за запальні захворювання зі схожими симптомами.

Спинномозкова пункція При проведенні цього дослідження лікар отримує невелику кількість спинномозкової рідини з хребетного каналу для проведення лабораторного аналізу. У цьому зразку можуть бути виявлені відхилення, пов'язані з розсіяним склерозом, такі як аномальні рівні білих кров'яних тілець і імуноглобулінів. Даний метод дослідження також дозволяє виключити вірусні інфекції та інші захворювання, які можуть спровокувати неврологічні симптоми, схожі на симптоми розсіяного склерозу.

 

Comments are closed.