Магнітно - резонансна томографія суглобів, сухожилків і м'язів в медичному центрі "Здорова сім'я" м. Луцьк

Магнітно-резонансна томографія скелетно-м'язової системи і суглобів на сьогоднішній день є найбільш інформативним методом сучасної діагностики. На МРТ-знімках добре видно кістки, ще краще - хрящі, м'язи, зв'язки, кістковий мозок і т.д. Перевагою цього методу дослідження є те, що МРТ, виявляючи фізико-хімічні зміни в тканинах, може локалізувати навіть самі невеликі пухлини навколокісткових тканин, а також метастази в кістковій системі, куди найбільш часто поширюються злоякісні новоутворення інших органів.

Ніяка спеціальна підготовка до МРТ скелетно-м'язової системи і суглобів зазвичай не потрібна. Під час процедури діагностики на магнітно-резонансному томографі, яка триває від 30 до 90 хвилин, пацієнт знаходиться у відкритому просторі апарату. Дуже важливо, щоб пацієнт не ворушився під час дослідження, бо навіть невеликий рух може знизити якість одержуваних зображень. З усіх боків сканера гарне освітлення, є вентилятор, який забезпечує приплив свіжого повітря. Спілкування між лікарем-діагностом і пацієнтом відбувається за допомогою пристрою гучного зв'язку. Уже через півтори години після дослідження пацієнт може отримати знімки, зроблені під час процедури і обговорити їх з лікуючим лікарем.

Коли потрібно робити МРТ колінного суглобу?

Коли варто робити МРТ плечового суглобу?

МРТ З ЗАСТОСУВАННЯМ КОНТРАСТНОЇ РЕЧОВИНИ

Контрастну речовину або контраст використовують  для поліпшення якості зображення різних органів і тканин людини. Контраст являє собою спеціальний розчин, що містить важкий метал гадоліній, який сприяє посиленню сигналу на зображеннях. Контрастне речовина вводиться внутрішньовенно, це безпечно для організму і не викликає звикання. Оскільки контраст чи не порушує склад міжклітинної рідини, розчин проникає тільки в ті ділянки організму, де утворилися пухлинні аномалії. Контраст на деякий час акумулюється в пухлинних утвореннях, створюючи на зображенні точні проекції пухлини об'ємної форми з чітко окресленими краями. Після процедури діагностики з застосуванням контрастної речовини слід пити якомога більше рідини для кращого виведення розчину з організму.

Протипоказанням для МРТ грудного відділу хребта є вагітність і період грудного вигодовування, а також ниркова недостатність. Слід також пам'ятати, що в більшості випадків не можна проводити МРТ хворим з імплантованими в тіло металевими фрагментами (кісткові імплантати, електростимулятори, осколки металу і т.д.), оскільки сильний магніт сканера може їх пошкодити, а одержувані зображення будуть низької якості через спотворення магнітного поля.

Медичний центр «Здорова сім'я»

ЗАПИШИСЬ НА МРТ ОБСТЕЖЕННЯ