
Магнітно - резонансна томографія прямої кишки в медичному центрі "Здорова сім'я" м. Луцьк
КОЛИ ПОТРІБНО РОБИТИ МРТ ПРЯМОЇ КИШКИ?
МРТ прямої кишки є надзвичайно важливим метотом діагностики для проктолога. Адже за допомогою МРТ можна не тільки виявити, але і визначити тактику правильного лікування при норицях прямої кишки, хронічному тазовому болю, а також раку прямої кишки.
Рак прямої кишки відноситься до найбільш поширених пухлинних захворювань: за статистичними даними, він становить 3-6% від усіх злоякісних пухлин і близько 70% у структурі уражень товстого кишківника.
Магнітно-резонансна томографія не є методом вибору для первинної діагностики раку прямої кишки, але в ряді випадків є незамінним помічником лікаря. Оцінка поширеності пухлинного процесу, вибір тактики лікування онкологічного пацієнта, прийняття рішення про доцільність і обсяг оперативного втручання - ті ситуації, коли МРТ НЕОБХІДНА. Крім того метод показаний для контролю і оцінки результатів лікування: хірургічного, променевого, хіміотерапії; а також для визначення подальшої тактики ведення пацієнта.
МОЖЛИВОСТІ МРТ В ДІАГНОСТИЦІ РАКУ ПРЯМОЇ КИШКИ
МРТ ПРЯМОЇ КИШКИ ПРИ ПАРАРЕКТАЛЬНИХ НОРИЦЯХ
Саме МРТ дає можливість чітко побачити хірургу як проходить нориця. І відповідно дозволяє прооперувати з найменшою травмою тканин, адже лікар, після МРТ вже знає всі нюанси, які йому потрібні під час операції.
МРТ ТКАНИН НАВКОЛО ПРЯМОЇ КИШКИ ПРИ ХРОНІЧНОМУ БОЛЮ В ПРОМЕЖИНІ ТА ТАЗУ
Дуже часто лікарі не можуть виявити причину, яка призводить до болю в промежині. І саме МРТ дає можливість розрізнити найдрібніші зміни в тканинах, особливо ознаки запалення. Ця інформація дозволяє лікарю чітко поставити діагноз і призначити правильне лікування, що позбавить хворого від болю, який турбує, інколи, роками
ПІДГОТОВКА ДО МРТ ПРЯМОЇ КИШКИ
Для гарної візуалізації всіх органів і структур, а також для виключення неправильної оцінки виявлених змін бажано:
Напередодні МРТ - одноразове вечірнє очищення прямої кишки: мікроклізма «Норгалакс» (один тюбик) або звичайна очисна клізма.
За 1 годину до дослідження - спорожнення сечового міхура і подальше виключення вживання рідини.
За 50 хвилин до МРТ - прийом спазмолітичних засобів: «Но-шпа», 40 мг х 3 таблетки.