Магнітно - резонансна томографія органів зору в медичному центрі "Здорова сім'я" м. Луцьк

Магнітно-резонансна томографія органів зору на сьогоднішній день є найбільш інформативним методом сучасної діагностики. На відміну від поширених діагностичних методів, таких як периметрия, безконтактна тонометрія, лазерна доплеровская флоуметрия і т.д., МРТ застосовується в особливо складних випадках - підозрі на злоякісні новоутворення або метастази і проростання в навколишні структури і стінки очниці. Оскільки МРТ виявляє фізико-хімічні зміни в тканинах, за допомогою цього методу можливо локалізувати , навіть, самі невеликі патологічні зміни, які недоступні іншим методам дослідження.

МРТ дає повне уявлення про глибину, форми і поширеність пухлин і запальних процесів. За допомогою цього прогресивного методу діагностики можна точно виявити будь-які новоутворення в очному яблуці (камері ока, кришталику), зоровому нерві, інтракраніальних структурах, тахіазмі, орбіті ока  з жировою тканиною, м'язах ока.

Ніяка спеціальна підготовка до МРТ органів зору зазвичай не потрібна. Під час процедури діагностики на магнітно-резонансному томографі, яка триває від 30 до 90 хвилин, пацієнт знаходиться у відкритому просторі апарату. Дуже важливо, щоб пацієнт не ворушився під час дослідження, бо навіть невеликий рух може знизити якість одержуваних зображень. З усіх боків сканера гарне освітлення, є вентилятор, який забезпечує приплив свіжого повітря. Спілкування між лікарем-діагностом і пацієнтом відбувається за допомогою пристрою гучного зв'язку. Уже через півтори години після дослідження пацієнт може отримати знімки, зроблені під час процедури і обговорити їх з лікуючим лікарем.

МРТ ОРГАНІВ ЗОРУ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ КОНТРАСТНОЇ РЕЧОВИНИ

Оскільки органи зору знаходяться в безпосередній близькості від головного мозку, особливого значення набуває точність визначення структури, форми і поширеності новоутворень, яку успішно забезпечує метод МРТ-сканування з застосуванням контрастної речовини.

Контрастну речовину або контраст використовується для поліпшення якості зображення різних органів і тканин людини. Контраст являє собою спеціальний розчин, що містить важкий метал гадоліній, який сприяє посиленню сигналу на зображеннях. Контрастна речовина вводиться внутрішньовенно, вона є безпечною для організму і не викликає звикання. Оскільки контраст  не порушує склад міжклітинної рідини, розчин проникає тільки в ті ділянки організму, де утворилися пухлинні аномалії. Контраст на деякий час акумулюється в пухлинних утвореннях, створюючи на зображенні точні проекції пухлини об'ємної форми з чітко окресленими краями. Після процедури діагностики з застосуванням контрастної речовини слід пити якомога більше рідини для кращого виведення розчину з організму.

Протипоказанням для МРТ-діагностики є вагітність і період грудного вигодовування, а також ниркова недостатність. Слід також пам'ятати, що в більшості випадків не можна проводити МРТ хворим з імплантованими в тіло металевими фрагментами (кісткові імплантати, кардіостимуляторами, осколки металу і т.д.), оскільки сильний магніт сканера може їх пошкодити.