Магнітно - резонансна томографія ЛОР-органів в медичному центрі "Здорова сім'я" м. Луцьк

Магнітно-резонансна томографія ЛОР-органів на сьогоднішній день є найбільш інформативним методом сучасної діагностики. На відміну від ендоскопічного дослідження, за допомогою якого визначаються видимі зовнішні зміни тканини, МРТ дає повне уявлення про глибину, форми і поширеність пухлин і запальних процесів. МРТ-діагностика дозволяє точно виявити будь-які запальні захворювання та новоутворення пазух рото- і носоглотки, придаткових пазух носа, лобних ділянок, порожнини рота, язика, кореня язика.

Ніяка спеціальна підготовка до МРТ ЛОР-органів зазвичай не потрібна. Під час процедури діагностики на магнітно-резонансному томографі, яка триває від 30 хвилин. Пацієнт знаходиться у відкритому просторі апарату. Дуже важливо, щоб пацієнт не ворушився під час дослідження, бо навіть невеликий рух може знизити якість одержуваних зображень. З усіх боків сканера гарне освітлення, є вентилятор, який забезпечує приплив свіжого повітря. Спілкування між лікарем-діагностом і пацієнтом відбувається за допомогою пристрою гучного зв'язку. Уже через півтори години після дослідження пацієнт може отримати знімки, зроблені під час процедури і обговорити їх з лікуючим лікарем.

ЩО МОЖНА ВИЯВИТИ НА МРТ ЛОР-ОРГАНІВ?

  • Гайморит
  • Фронтит
  • Етмоїдит
  • Поліпи пазух носа
  • Невриному слухового нерва
  • Отит
  • Захворювання слухової труби
  • Причини головокружіння

У нас також можна проконсультуватись у ЛОР спеціаліста по результатам заключень, або перед обстеженням, про його доцільність

МРТ ЛОР-ОРГАНІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ КОНТРАСТНОЇ РЕЧОВИНИ

Оскільки ЛОР-органи знаходяться в безпосередній близькості від головного мозку, особливого значення набуває точність визначення структури, форми і поширеності новоутворень, яку успішно забезпечує метод МРТ-сканування з застосуванням контрастної речовини.

Контрастну речовину або контраст використовується для поліпшення якості зображення різних органів і тканин людини. Контраст являє собою спеціальний розчин, що містить важкий метал гадоліній, який сприяє посиленню сигналу на зображеннях. Контрастне речовина вводиться внутрішньовенно, це безпечно для організму і не викликає звикання. Оскільки контраст  не порушує склад міжклітинної рідини, розчин проникає тільки в ті ділянки організму, де утворилися пухлинні аномалії. Контраст на деякий час акумулюється в пухлинних утвореннях, створюючи на зображенні точні проекції пухлини об'ємної форми з чітко окресленими краями. Після процедури діагностики з застосуванням контрастної речовини слід пити якомога більше рідини для кращого виведення розчину з організму.

Протипоказанням для МРТ-діагностики є вагітність і період грудного вигодовування, а також ниркова недостатність.