Дроблення каменів в нирках

Літотрипсія нирок, сечового міхура та сечоводів

Літотрипсія - це дроблення каменів за допомогою ударних хвиль. Цей метод дозволяє практично безболісно дробити камені діаметром до 20 мм в нирках і сечоводі, руйнуючи їх до найменших конкрементів з подальшим виведенням природним шляхом. Ця процедура не вимагає госпіталізації і проводиться амбулаторно.

Ударні хвилі генеруються апаратом, який називається літотріптор та фокусуються під рентгенівськими променями на камені в нирці. Ударні хвилі проникають в тіло через шкіру та тканини, досягають камінь та розбивають його на менші уламки. Протягом місяця після лікування до 90% невеликих фрагментів виводяться з організму із сечею без болісних відчуттів.

Як проводиться ударно-хвильова літотрипсія:

  1. Лікар використовує рентгенівські промені або ультразвук, щоб точно визначити розташування каменів у нирках. Ці зображення допомагають йому точно націлювати ударні хвилі, щоб зробити лікування більш ефективним.
  2. Апарат для ударно-хвильової літотрипсії посилає потужні енергетичні хвилі в ваше тіло. Якщо ви не спите під час процедури, ви можете відчути постукування збоку.
  3. Тисячі ударних хвиль спрямовані на камінь нирки, розбивають камінь на багато частин. Маленькі шматочки вийдуть через сечові шляхи.

Коли потрібна ударно-хвильова літотрипсія:

  • - камені занадто великі і не виходять з організму природнім шляхом через сечовід

  • блокується відтік сечі

  • - каміння спричиняють інтенсивний і тривалий біль. 

Медичний центр "Здорова Сім'я"

ЗАПИШИСЬ НА ОБСТЕЖЕННЯ