Дізнайтесь про унікальне лікування суглобів PRP клітинами Луцьк

Унікальне лікування захворювань суглобів PRP клітинами.

Після того, як ми почали лікувати пацієнтів з артрозом саме методикою ПРП, до нас почали їхати пацієнти з артрозом суглобів зі Львова, Червонограда, Тернополя, Рівного, Хмельницького та інших міст Українию. І ми розповімо Вам чому вони їдуть лікуватись саме до нас.

ЩО ТАКЕ ПЛАЗМА ЗБАГАЧЕНА ТРОМБОЦИТАМИ (PRP)?

PRP (Platelet-Rich Plasma - плазма збагачена тромбоцитами) складається з тромбоцитів і плазми. Тромбоцити містять альфа-гранули, які тільки при достатньо високій концентрації (більше 1 млн / мкл) виділяють фактори росту.

   Найбільш важливі з факторів росту:

- тромбоцитарний фактор росту (PDGF-aa, PDGF-bb, PDGF-ab)

- трансформуючий фактор росту (TGF-бета 1 і TGF-бета 2)

- фактор росту ендотелію судин (VEGF)

- фактор росту епітелію (EGF)

ЧИ БЕЗПЕЧНА  PRP?

PRP проводиться з невеликої кількості (20 мл.) Вашої крові під контролем лікаря. Завдяки тому, що PRP отримують з Вашої власної крові, її застосування зводить до нуля ризик зараження і робить її використання в лікуванні абсолютно безпечним і гіпоалергенним для Вас.

ЧИ ПІДХОДИТЬ ВАМ ЦЕ ЛІКУВАННЯ?

PRP використовується вже більше десятиліття.

Останні дослідження показали, що застосування плазми, збагаченої тромбоцитами може допомогти швидкій реабілітації при таких захворюваннях і травмах, як:

- артоз суглобів (колінний, кульшовий, гомілково-ступний, ліктевий, плечовий, променевозап'ястний, суглобів кисті, стопи і пальців)

- остеохондроз хребта (грижі, протрузії, екструзії, спондилолістез)

- псевдоартроз

- перелом

- розрив м'язів і сухожиль(при неповному розриві)

- довгозаживаючі рани

- трохантерит

- «тенісний» лікоть

- підошовний фасциїт

- тендіноз надколінної чашечки

- тендіноз ахіллового сухожилля

- тендіноз біцепса

- тендіноз трицепса

- тендіноз чотириголового м'яза

- тендіноз підколінного сухожилля

- частковий розрив ротаторної манжети плечового суглоба

- тендіноз ротаторної манжети

- ертельний бурсит

- біль в меніску

- пошкодження передньої хрестоподібної зв'язки.

У ЧОМУ Ж «ЦІЛЮЩА СИЛА» PRP ТЕРАПІЇ?

 Принцип простий, як і все геніальне. В технології використовується відновлювальний потенціал власної крові людини, посилений в десятки разів за допомогою нескладної технології отримання плазми. Раніше більша увага приділялася механічним ефектам пошкодження і загоєння. Що стосується біології відновлення тканин, то змоделювати її неможливо і тут ніхто не впорається краще, ніж сам організм, а технологія лише допомагає посилити і направити цей цілющий ефект.

Для отримання PRP маси у людини беруть близько 20 мл крові, центрифугують  (при цьому відбувається відділення тромбоцитів, еритроцитів і плазми крові) і відбирають фракцію крові, в якої тепер зміст тромбоцитів підвищено в 5 разів і більше (при використанні запатентованих автоматичних систем), і вводять в місце пошкодження.

Тромбоцити - це природне джерело факторів росту, які залучають до місця пошкодження інші клітини, головним чином стовбурні ( «молоді» ще неспеціалізовані клітини, з яких можуть утворитися будь-які інші клітини - м'язові, кісткові, хрящові). А далі починається процес відновлення - поділ клітин, синтез колагену і еластину, відновлення хряща, зростання кровоносних судин, утворення м'яких тканин, відновлення м'язової і кісткової тканин. Лікарі  відзначають, що використання PRP особливо добре сприяє швидкому відновленню зв'язок і сухожиль, адже в організмі поряд з ними проходить мало кровоносних судин, а значить і загоєння зазвичай проходить дуже повільно. Ось тут на допомогу і приходить плазма - «коктейль чинників зростання», введена в місце пошкодження.

Вводячи PRP в місце пошкодження, ми збільшуємо всі відновні сили організму, а підвищена, після обробки на центрифузі, кількість тромбоцитів підсилює цей ефект в 5-10 разів. За словами професора Monaco, використання PRP дозволяє скоротити час відновлення для свіжих травм на 50 і більше відсотків.

При цьому процедура є абсолютно безпечною, адже використовується лише ВЛАСНА  кров пацієнта, виключається можливість виникнення алергічних реакцій. Сама ж процедура займає не більше години, тобто є ефективною, простою, швидкою та безпечною для пацієнта. Скорочення періоду відновлення після травми означає зменшення втраченого часу. Крім того, для деяких травм PRP може замінити ін'єкції кортизону (гормону), які можуть стати шкідливі з плином часу, а також знизити необхідність хірургічних втручань. Хірургічні втручання надовго виводять спортсмена з ладу і вартують на порядок дорожче, ніж терапія за допомогою PRP.

Крім швидкого відновлення, що дозволяє проводити реабілітацію, не виходячи з спортивного режиму, у PRP є й інша цільова група - хронічні травми (лікоть тенісиста, коліно у спортсменів, які займаються стрибками). Хронічні травми призводять до зниження спортивних показників, зменшення часу тренувань.

PRP-терапія прекрасно поєднується з традиційними методами лікування травм, такими як використання протизапальних препаратів, фізіотерапія, масаж, зміна навантажень і підбір спеціальних вправ, адаптивно-фізична реабілітація.

ЯКІ РИЗИКИ І ПОБІЧНІ ЕФЕКТИ PRP?

Побічні ефекти рідкісні, проте можливі. Одним з побічних ефектів ін’єкції PRP є збільшення запалення і болю через декілька годин після ін’єкції. Але таке ускладнення не вимагає яких-небудь дій, це нормальна реакція на введення.

Ін’єкції PRP не рекомендується:
- особам з порушенням згортання крові
- особам, які приймають антикоагулянти
- під час активних інфекцій
- під час вагітності.

Закінчив Тернопільську Державну медичну академію ім. І. Я. Горбачевського, під час навчання оволодів технікою лікувального масажу, і мануальної терапії на базі кафедри спортивної медицини і реабілітології. Інтернатуру за спеціальністю ортопедія і травматологія проходив на базі Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, яку закінчив у 2005 році і отримав сертифікат спеціаліста з ортопедії та травматології.

З 2005 року працює лікарем ортопедом-травматологом. Неодноразово приймав участь в міжнародних, всеукраїнських конференціях і симпозіумах. В 2006 році додатково пройшов спеціалізацію з комбустіології(лікування опіків) і пластичної хірургії, В 2008 році ─ курси з дитячої ортопедії та травматології (з 2008 по 2013 працював міським дитячим ортопедом). В 2014 році пройшов курси з ударно хвильової терапії. Сфера інтересів Романа Богдановича, це успішне лікування хворих з ортопедичними проблемами, і лікування артрозу суглобів. Один з найуспішніших травматологів в Україні, по впровадження PRP терапії у хворих з артрозом суглобів. Один з небагатьох у цілій Україні, хто проводить цю процедуру під контролем УЗД. У клініці "Здорова сім'я" активно допомагає хворим з:

  • п'ятковою шпорою;
  • болем у лікті (епікондиліт, додаткові утвори);
  • болем в коліні;
  • болем в плечі;
  • проблемами в суглобах у дітей;
  • деформація першого пальця на стопі;
  • плоскостопість.