Коли потрібно робити МРТ колінного суглобу?

МРТ колінного суглоба(мрт коленного сустава) дає можливість отримати детальні зображення структур всередині колінного суглоба під різними кутами, в тому числі кісткового мозку, хрящів, менісків, сухожиль, зв'язок, синовіальних сумок м'язів і кровоносних судин.
Зміни саме в цих структурах, або мяких тканинах є причиною болю в колінному суглобі. І тому рентгенівські обстеження такі як рентгенівські знімки і комп'ютерна томографія не ефективні у виявленні причин болю в суглобах, і достатньо шкідлива своїм опроміненням. УЗД суглобів дає достатньо багато інформації для лікаря, але хрестовидних звязок, наприклад не видно на УЗД. І відповідно при підозрі на їх пошкодження ефективним методом діагностики є лише МРТ.
Магнітно-резонансна томографія колінного суглоба ефективна у виявленні пошкодження менісків, хрестовидних і бокових(колатеральних) звязок у футболістів. МРТ дає могливість виявити причини болю при деформуючому артрозі. Також цей метод ефективний у виявленні хондромних тіл(суглобових мишей). Дуже добре видно синовіальну оболонку і її сумки, що є однією з найчастіших проявів захворювань колінного суглобу. 

А для розумного ортопеда, МРТ часто є останньою інстанцією у виборі метода лікування, і прийнятті рішення в здійсненні операції. І лише після того, як наш лікар МРТ написав заключення, в якому вказав структуру, яка пошкоджена чи має ознаки запалення, лікар ортопед-травматолог призначає протизапальні засоби, унікальну по своїй дії текар-терапію чи ударно-хвильову терапію.

Записатись на МРТ колінного суглобу можна прямо тут: