Власникам карток Здорова Сім'я м.Нововолинськ, вул.Луцька 19-Б     067 384 76 78 (Viber, WhatsApp)

Запишіть свій телефон прямо зараз

і ми вам зателефонуємо

Записатись до ендокринолога можна прямо тут:

Цукровий діабет - це хронічне, але не смертельне захворювання, яке спричиняє важкі ускладнення при недбайливому відношенні до свого здоров’я.

У Вас виявили цукровий діабет? Ви хочете  жити довго і щасливо? Наші спеціалісти підберуть правильне лікування, допоможуть збалансовано харчуватись та зроблять все, щоб ускладнення діабету не призводили до поганих наслідків:

-  дієтотерапія допоможе знизити дози протидіабетичних засобів а також знизить вагу, що є одною з основних причин у виникненні діабету другого типу;

-  підбір ефективних засобів дозволить на довго позбутись ризику ускладнень;

- забезпечення спеціалізованого взуття допоможе стопі уникнути мозолів і потертостей а також унеможливити деформацію стопи, що є основними причинами операцій у хворих з діабетом.

Цукровий діабет і вагітність

Жінка з діабетом може мати нормальну вагітність, народити та самостійно  вигодувати здорову дитину. Саме головне в даному випадку дружити з компетентним ендокринологом.

 

10 кроків до здорової вагітності

1.    Перевіряйте свій рівень глюкози 4 -5 разів на день (натще, та  через 1,5 години  після сніданку, обіду та вечері) і обов’язково перед сном.

2.    Споживайте дозволену лікарем, здорову їжу багату на вітаміни та залізо. Дотримуйтесь режиму харчування: 4-5 разів на день. Якщо турбує нудота і ви не можете правильно харчуватись проконсультуйтесь з лікарем.

3.    Не допускайте гіпоглікемії (зниження рівня глюкози). Вагітність впливає на  рівень глюкози в крові   залежно від  терміну. В перші 12 тижнів  рівень глюкози крові в мами може часто  знижуватись: мають значення гормони і значні енергетичні потреби для формування плоду.

        Природа  потурбувалась про плід так, що він може отримувати глюкозу з крові матері через плаценту не залежно  від того, який її рівень на той час  в мами. Не пропускайте прийому  їжі!

 4.   Чим більший термін вагітності — потреба в інсуліні буде зростати. Записуйте результати вимірювань глюкози в щоденник самоконтролю – показуйте їх лікарю.

5.    Якщо у Вас  рівень глюкози більше 13 ммоль/л, або Ви нездужаєте – зробіть перевірку на ацетон за допомогою тест-смужок. Тривале підвищення глюкози крові шкодить Вашій дитині, це змушує її надмірно виробляти власний інсулін. Такі діти швидко ростуть, та набирають вагу за рахунок жирових відкладень, збільшується печінка, виникає загроза багатовіддя.

 6.    Контролюйте артеріальний тиск та рівень альбуміну в сечі.

 7.    Почніть приймати фолієву кислоту – обов’язково в перші 12 тижнів та йодид калію, дозування уточнюйте з лікарем.

 8.    Якщо Ви приймаєте інсулін, то використовуйте генноінженерні  людські інсуліни або їх аналоги. Іноді призначаються таблетки групи бігуанідів. Обговоріть з лікарем всі препарати які Ви приймаєте.

 9.    Огляд очного дна в офтальмолога  кожні 3 міс.

10.   Ведіть активний спосіб життя! Це корисно для кожного з нас, а для людей з діабетом він має особливе значення. Прогулянки, плавання, аква-аеробіка та йога корисні для вагітних.