Діагностика вузлів щитовидної залози за допомогою пункційної біопсії

6 Апрель 2015

Коментарі:

Off
 Апрель 6, 2015
 Off
Категорія: Корисні статті

За допомогою тонкої порожнистої голки під постійним контролем УЗД засмоктується в спеціальний шприц рідину. Перед цією процедурою хворому не дозволяється протягом декількох днів приймати ліки, що розріджують кров, інакше при пункційної біопсії можливі тривалі кровотечі з обстежуваного органу. Пункційна біопсія застосовується тільки тоді, коли іншими методами дослідження неможливо встановити точний діагноз того чи іншого захворювання.

Пункційна біопсія щитовидної залози. У разі виявлення в щитовидній залозі будь-якого новоутворення, розмір якого у діаметрі перевищує 1 см, показана пункційна біопсія щитовидної залози для уточнення діагнозу, визначення характеру цього утворення з метою виключення онкології. Такий вид дослідження рекомендований Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я. На думку фахівців, новоутворення меншого розміру безпечні для організму. Пункційна біопсія щитовидної залози – це на сьогоднішній день самий надійний метод діагностики вузлових утворень у пацієнтів. Проводиться це обстеження у звичайних умовах, проте обов'язково під контролем УЗД.

У підозрілий вузол на щитовидній залозі, без попередньої анестезії, вводиться довга тонка голка і проводиться забір рідини, що міститься в клітинах щитовидної залози. Після процедури на щитовидну залозу накладається асептична пов'язка. Буквально через кілька годин хворий може повертатися до своїх звичайних занять. Слід зазначити, що вона є найменш травматичною, ніж інші методи, а тому останнім часом застосовується дуже.  Тонкоголкової пункційна біопсія є найбільш щадним методом діагностичного дослідження, а тому займає провідне місце серед інших методів діагностики. Ризиком такого обстеження пацієнта можна назвати неточне попадання голки в тканину, яку належить взяти для дослідження, в результаті чого можливий неточний діагноз наявного захворювання. Для того, щоб підвищити ефективність даного аналізу, необхідно одночасно з тонкоголкової пункційної біопсією застосовувати і ехографію.

 

Comments are closed.