
Унікальне лікування захворювань суглобів PRP клітинами
PRP (Platelet Rich Plasma) technology - в перекладі означає - технологія отримання «плазми, збагаченої тромбоцитами».
Що таке збагачені тромбоцити (PRP)?
PRP (Platelet-Rich Plasma - плазма збагачена тромбоцитами) складається з тромбоцитів і плазми. Тромбоцити містять альфа-гранули, які тільки при достатньо високій концентрації (більше 1 млн / мкл) виділяють фактори росту.
Найбільш важливі з факторів росту:
- тромбоцитарний фактор росту (PDGF-aa, PDGF-bb, PDGF-ab)
- трансформуючий фактор росту (TGF-бета 1 і TGF-бета 2)
- фактор росту ендотелію судин (VEGF)
- фактор росту епітелію (EGF)
ЧИ БЕЗПЕЧНА PRP?
PRP проводиться з невеликої кількості (20 мл) Вашої власної крові під контролем лікаря. Завдяки тому, що PRP отримують з Вашої власної крові, її застосування зводить до нуля ризик зараження, і робить її використання в лікуванні абсолютно безпечним і гіпоалергенним для Вас.
Чи підходить ВАМ ЦЕ ЛІКУВАННЯ?
PRP використовується вже більше десятиліття.
Останні дослідження показали, що застосування плазми, збагаченої тромбоцитами може допомогти швидкій реабілітації при таких захворюваннях і травмах, як:
-Артоз всіх суглобів (колінний, кульшовий, гомілково-ступний, ліктевий, плечовий, променевозапястний, суглобів кисті, стопи і пальців)
- Остеохондроз хребта (грижі, протрузії, екструзії, спондилолістез)
-псевдоартрозах,
- переломах,
- розривах мязів і сухожиль(при неповному розриві)
-довгозаживаючих ранах,
-трохантеритах,
-«Тенісний» лікоть,
-підошовний фасцій,
-тендіноз надколенной чашечки,
-тендиніт / Тендіноз ахіллового сухожилля,
-тендиніт / Тендіноз біцепса,
-тендиніт / Тендіноз трицепса,
-тендиніт / Тендіноз чотириголового м'яза,
-тендиніт / Тендіноз підколінного сухожилля,
-частковий розрив ротаторной манжети плечового суглоба,
-тендиніт / Тендіноз ротаторной манжети,
-ертельний бурсит,
-розтягування, біль в меніску,
-пошкодження передньої хрестоподібної зв'язки.
У чому ж «цілюща сила» PRP терапії?
Принцип простий, як і все геніальне. В технології використовується відновлювальний потенціал власної крові людини, посилений в десятки разів за допомогою нескладної технології отримання плазми. Раніше більша увага приділялася механічним ефектам пошкодження і загоєння. Що стосується біології відновлення тканин, то змоделювати її неможливо, і тут ніхто не впорається краще, ніж сам організм, а технологія лише допомагає посилити і направити цей цілющий ефект.
Для отримання PRP маси (плазми збагачення тромбоцитами, на відміну від плазмотерапіі, де застосовується плазма збіднення тромбоцитами) у людини беруть близько 20 мл крові, центрифугують спеціальній центрифузі (при цьому відбувається відділення тромбоцитів, еритроцитів і плазми крові), відбирають фракцію крові, в якої тепер зміст тромбоцитів підвищено в 5 разів і більше (при використанні запатентованих автоматичних систем) і вводять в місце пошкодження.
Тромбоцити - це природне джерело факторів росту, які залучають до місця пошкодження інші клітини, головним чином стовбурні ( «молоді» ще неспеціалізовані клітини, з яких можуть утворитися будь-які інші клітини - м'язові, кісткові, хрящові). А далі починається процес відновлення - поділ клітин, синтез колагену і еластину, відновлення хряща, зростання кровоносних судин, утворення м'яких тканин, відновлення м'язової і кісткової тканин. Лікарі відзначають, що використання PRP особливо добре сприяє швидкому відновленню зв'язок і сухожиль, адже в організмі поряд з ними проходить мало кровоносних судин, а значить і загоєння зазвичай проходить дуже повільно. Ось тут на допомогу і приходить плазма - «коктейль чинників зростання», введена в місце пошкодження.
Вводячи PRP в місце пошкодження, ми збільшуємо всі відновні сили організму, а підвищена, після обробки на центрифузі, кількість тромбоцитів підсилює цей ефект в 5-10 разів. За словами професора Monaco, використання PRP дозволяє скоротити час відновлення для свіжих травм на 50 і більше відсотків.
При цьому процедура є абсолютно безпечною, адже використовується лише ВЛАСНА кров пацієнта, виключається можливість виникнення алергічних реакцій. Сама ж процедура займає не більше години, тобто є ефективною, простою, швидкою та безпечною для пацієнта. Скорочення періоду відновлення після травми означає зменшення втраченого часу. Крім того, для деяких травмPRP може замінити ін'єкції кортизону (гормону), які можуть стати шкідливі з плином часу, а також знизити необхідність хірургічних втручань. Хірургічні втручання надовго виводять спортсмена з ладу і вартують на порядок дорожче, ніж терапія за допомогою PRP.
Крім швидкого відновлення, що дозволяє проводити реабілітацію, не виходячи з спортивного режиму, у PRP є й інша цільова група - хронічні травми (лікоть тенісиста, коліно у спортсменів, які займаються стрибками). Хронічні травми призводять до зниження спортивних показників, зменшення часу тренувань.
PRP-терапія прекрасно поєднується з традиційними методами лікування травм, такими як використання протизапальних препаратів, фізіотерапія, масаж, зміна навантажень і підбір спеціальних вправ, адаптивно-фізична реабілітація.
Які ризики і побічні ефекти PRP?
Побічні ефекти рідкісні, проте можливі. Одним з побічних ефектів ін’єкції PRP є збільшення запалення і болю через декілька годин після ін’єкції. Але таке ускладнення не вимагає яких-небудь дій, це нормальна реакція на введення.
Ін’єкції PRP не рекомендується:
- Особам з порушенням згортання крові;
- Тим, хто приймає антикоагулянти;
- Під час активних інфекцій;
- Під час вагітності.